февруари 26, 2024

Според Пентагон, американски воен брод и неколку комерцијални бродови биле нападнати во Црвеното Море.

СТРАШНА СЦЕНА НА ФРОНТ КАЈ АВДИЈИВКА: Излегоа од ров и креваа РАЦЕ да се предадат, но непријателот немаше милост

Украинските канали на Телеграм објавија видео на кое наводно се гледа егзекуција на припадниците на вооружените сили на Украина кои претходно кренале раце и им се предале …

„Свесни сме за извештаите за напади на УСС Карни и комерцијални бродови во Црвеното Море и ќе обезбедиме информации штом ќе станат достапни“, соопшти Пентагон.

Британската Армија, да потсетиме, претходно објави дека имало напад со дрон и експлозии во Црвеното Море, но без детално објаснување.

Пентагон се уште не соопштува кој стои зад нападот.

Да потсетиме, јеменските бунтовници Хути извршија серија напади врз бродови во Црвеното Море и лансираа беспилотни летала и проектили кон Израел по почетокот на конфликтот во Појасот Газа.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK