јули 25, 2024

Белград, [20.11.2023] – ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА, светилник на извонредноста во светот на производството на вино, гордо објавува извонредно достигнување на неодамна завршениот саем на вино во Белград. Нашите вина се почестени со неверојатни 10 медали, потврдувајќи ја нашата посветеност на изработката на исклучителни берби што го плени вкусот на секој љубител на виното.

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Медалите [1 Златна/ 5 Сребрени/ 4 Бронзени], доделени во различни категории, ја нагласуваат прецизната изработка, страста и посветеноста што ја дефинираат суштината на ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА. Секое шише го опфаќа уникатното патување и уметност на нашиот тим за производство на вино, кој неуморно се стреми кон совршенство во секоја голтка.

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Ја упатуваме нашата најдлабока благодарност до организаторите на белградскиот саем за вино што обезбедија платформа која ја слави различноста и извонредноста во винската индустрија. Нивната заложба за поттикнување на енергична заедница на ентузијасти и професионалци за вино е од голема важност за поттикнување на нашите вина на глобалната сцена.

Посебна благодарност е резервирана и за ценетиот панел на судии чија остроумна експертиза одиграа клучна улога во оценувањето и препознавањето на успехот на нашите вина. Вашата посветеност на уметноста и науката за производство на вино дополнително не инспирираше да достигнеме нови височини и постојано да го усовршуваме нашиот занает.

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Додека ги одбележуваме овие 10 медали, остануваме понизни и мотивирани да го поддржуваме стандардот на извонредност што станува синоним за ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА. Ова достигнување не е само доказ за квалитетот на нашите вина, туку и прослава на колективниот напор и страста што продира во секој аспект од нашето создавање на виното.

Ги покануваме сите вински ентузијасти и познавачи да ни се придружат во прославата на овој значаен настан. Подигнете чаша со нас додека наздравуваме за уметноста на производството на вино, енергичната заедница во Белград и заедничката радост да вкусите исклучителни вина.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK