јули 25, 2024

Францускиот фудбалер Килијан Мбапе нема да биде во конкуренција за натпреварот против Холандија (21.06.) поради повреда на носот.

Како што објави француски „Канал +“, Мбапе нема да се опорави од повредата здобиена на натпреварот против Австрија, а доколку биде во конкуренција за мечот со Полска ќе игра со заштитна маска.

Против Австрија, Мбапе беше најзаслужен за автоголот на Максимилијан Вебер, кој следеше веднаш по неговиот продор и опасниот центаршут од десното крило.

Франција има три бода по првиот дуел во групата, но сега без Килијан Мбапе работите значително се менуваат, а на мечот со Австрија повеќе се потпираа на индивидуалниот квалитет отколку на тимската игра.

The post Мбапе нема да игра против Холандија appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK