септември 8, 2024

Екипата на Јувентус доживеа дебакл во првиот подготвителен натпревар во пресрет на новата сезона. Во Германија, второлигашот Нинберг го победи Јувентус, на чија клупа дебитираше Тијаго Мота, со 3:0.

Каспер Жандер го постигна првиот гол, а во финишот на натпреварот во 87. и 89.минута, Дастин Форкел и Тимот Јанис ја потврдија победата на Нинберг.

Напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ не ускористи пенал во 72.минута. Неговиот удар заврши во стативата.

По натпреварот експедицијата на Јувентус се врати во Торино. Серија А започнува на 17 август.

The post (Видео) Второлигашот Нинберг го декласира Јувентус appeared first on info.mk.