октомври 19, 2024

Фудбалерите на Тотенхем убедливо го поразија Вест Хем со 4:1 во малото лондонско дерби, со кое е отворено осмото коло во Премиер лигата.

Избраниците на Ангелос Постекоглу доминираа од првата до последната минута, ритамот не им го наруши ниту голот на Кудуз во 18.минута. До крајот на полувремето изедначи Клушевски, а во второто полувреме, во периодот од 52. до 60.минута играчите на тотемхем ги решија сите дилеми околку конечниот победник.

Бисума погоди за предност на домашните, а потоа Ареола си постигна авто-гол, а точка на мечот стави Сон. Во 86.минута црвен картон, поради насилничко однесување доби Кудиз.

Тотенхем дојде до 13 бод и скокан ан шестото место, додека Вест Хем се на 14. на табелата со само осум бода и дури 15 примени голови и можно е ова да беше последниот натпревар на Хулен Лопетеги како тренер на „чеканите“.

The post (Видео) Тотенхем го прегази Вест Хем appeared first on info.mk.