јуни 18, 2024

Од вечерва на полноќ нови цени на горивата. Дизелот ќе поевтини за 1 денар, додека бензините ќе поскапат за 1 денар.

Според новата цена, од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 83,5 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 85,5 денари по литар.

Цената на дизел од полноќ ќе биде 77,5 денари по литар.
Се намалува и цената на екстралесното масло за 1,5 денари и ќе изнесува 76,5 денари. Цената на мазутот од утре ќе изнесува 41,7 денари.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK