јуни 18, 2024

Тежок инцидент се случи на денешниот ракометен натпревар меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер.

Тежок инцидент на натпреварот Вардар-Пелистер | Хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)

Тежок инцидент на натпреварот Вардар-Пелистер | Хулигани влетаа на терен (ВИДЕО)

Се почна откако во првиот дел голманот на Пелистер беше погоден со паричка во главата. Откако на теренот завладеа напната атмосфера, Чкембари влегоа на трибините, додека Комити влетаа на теренот со факели и фрлаа по играчите на Еурофарм Пелистер. Чкембари од друга страна фрлаа со димни бомби.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK