јуни 18, 2024

Урош Пашајлиќ (38) е уапсен во стан во белградската населба Карабурма, под сомнение дека со години ја држел својата ќерка (8) заробена во стан во Мириево, а сега се откриени нови грозоморни детали – има сомнеж дека насилникот во друг стан во Борча ја држел во заробеништво својата партнерка (46) која го открила ужасот.

ШОК ОТКРИТИЕ ЗА ТАТКОТО ОД ПЕКОЛОТ! Ја држел затворена и жената која се пријавила, но таа била во друг стан

Неговата партнерка била заробена во стан во Борча и никогаш не го видела малото девојче кое нејзиниот татко го заробил во стан во Мириево, но знаела дека таму има ќерка од првиот брак. Постојано и објаснуваше дека има братучед кој го чува детето и дека само повремено оди да ја посети. Жената рекла и дека ова не е прв пат Урош да ја тепа и дека не смеела да излезе од станот без негова дозвола. Тој всушност живеел во станот во Борча со својот вонбрачна партнерка, додека неговата малолетна ќерка била сама во станот во Мириево – вели извор на Курир.

Обвинителството ги потврди страшните сомнежи
По апсењето, Обвинителството потврди дека Пашајлиќ е обвинет за „противправно лишување од слобода од член 132 од КЗ на штета на неговата невенчана сопруга“.

По наредба на дежурниот заменик обвинител на Првото основно јавно обвинителство во соработка со Полициското одделение за град Белград, пронајден е осомничениот У.П. против кого е распишана потерница од 24 март 2023 година. години. Како што претходно соопштија од обвинителството, истиот осомничен има сторено кривично дело Семејно насилство од чл. 194 КЗ и кривичното дело Противправно лишување од слобода од чл. 132 од КЗ на штета на невенчаната сопруга, како и сторено кривично дело Запуштање и малтретирање малолетно лице од чл. 193 КЗ и Повреда на семејни обврски од чл. 196 КЗ во однос на детето.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK