февруари 26, 2024

Полицијата во САД уапси осомничен сериски убиец за кој се верува дека убил тројца бездомници на улиците на Лос Анџелес.

Детективите дошле до овој заклучок додека осомничениот бил во притвор за четвртото убиство, кое не е поврзано со другите три.

СТРАШНА СЦЕНА НА ФРОНТ КАЈ АВДИЈИВКА: Излегоа од ров и креваа РАЦЕ да се предадат, но непријателот немаше милост

Украинските канали на Телеграм објавија видео на кое наводно се гледа егзекуција на припадниците на вооружените сили на Украина кои претходно кренале раце и им се …

Осомничениот (33 г.) наводно застрелал тројца мажи додека спиеле на улица, како и четврти маж, кој не бил бездомник.

Сите жртви ги убил во период од четири дена, додава полицијата.

Градските власти претходно ги повикаа бездомниците да бидат дополнително внимателни поради убиецот кој ги демне бездомниците.

„Пред 24 часа објавивме дека убиецот е на слобода. Сега е во притвор“, изјави градоначалничката на Лос Анџелес, Карен Бас.

Убиецот бил фатен поради неуспешен грабеж во домот на маж (42 г.), татко на две деца, кои ги убил.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK