септември 24, 2024

Бојан Миовски ја игра најдобрата полусезона во кариерата. Вечерва со два гола му ја донесе победата на Абердин над Ливингстон (2:1).

Откако гостите поведоа во 28.минута на сцена стапи македонскиот репрезентативец. По додавањето на Девлин го постигна првиот гол во 42., а победата на Абердин му ја донесе во 65.минута.

Миовски досега има постигнато 14 гола и уште еднаш му се препорача на Селтик. Од најтрофејниот шкотски тим не кријат дека имаат намера да го донесат Миовски во јануарскиот преоден рок. Абердин за Миовски бара пет милиони евра.

The post (Видео) Миовски со два гола му донесе победа на Абердин appeared first on info.mk.