јули 25, 2024

Украина доживеа тежок пораз на стартот на Европското првенство. Украинците влегоа како благи фаворити во дуелот со Романија, но теренот го напуштија со наведнати глави. Романците славеа победа 3:0.

Голманот на Реал, кој зад себе има одлична сезона, Андреј Лунин е најголемиот виновник за поразот. По неговата грешка Станчу постигна спектакуларен гол, а лошо реагираше и кога Марин испрати прецизна топка во неговиот гол.

Вдечкиот медиум во Германија „Билд“, откри дека по натпреварот настанал вистински хаос во соблекувалната.

Репрезентативците најпдвин не му дозволиле на селекторот Ребров да влезе во солекувалната, со образложение дека ќе одржат состанок.

Сосоатнокот го свикале Зинченко и Лунин. Токму на Лунин му се нафрлиле соиграчите, па вербалниот конфлит ескалилар во физичка пресметка.

The post Украинците се степале по поразот од Романија appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK