октомври 6, 2024

Фудбалерите на Брајтон со спектакуларен пресврт славе победа над Тотенхем во 7.коло во Премиер лигата. „Галебите“ губеа на полувреме со 0:2, на крајот славеа победа со 3:2.

Како што покажа резултатото првиот дел апсолутно им припадна на фудбалерите на Тотенхем. Постигнаа два гола преку Џонсон во 23. и Медисон во 37.минута.

Домашните се разбудја во вториот дел и за само 18 минути направиа целосен пресврт. Резултатото го намали Минтех во 48., изедначи Рутер во 58, а целосен пресврт направи Велбек во 66.минута.

Брајтон се шести на табелата со 12 поени, Тотенхем имаат два бода помалку и се на деветтото место.

The post (Видео) Спектакуларен пресврт на Брајтон против Тотенхем од -:2 до 3:2 appeared first on info.mk.