јуни 18, 2024

Ајнтрахт Франкфурт се пласираше во четвртфиналето во Купот на Германија, иако вечерашната битка со второлигашот Дармштад излезе потешка од очекувањата, па фаворитот мораше да се враќа по негатива за на крај да триумфира со 4-2.

Иако после само шест минути Рендал Коло Муани донесе предност за Ајнтрахт, неочекувано се случи прв пресврт на мечот, па Дармштад за две минути направи комплетен пресврт со головите на Матијас Хонсак во 29-та и 31-та минута.

<!–/*
* The backup image section of this tag has been generated for use on a
* non-SSL page. If this tag is to be placed on an SSL page, change the
* 'http://ads.365.mk/www/delivery/…'
* to
* 'https://ads.365.mk/www/delivery/…'
*
* This noscript section of this tag only shows image banners. There
* is no width or height in these banners, so if you want these tags to
* allocate space for the ad before it shows, you will need to add this
* information to the tag.
*
* If you do not want to deal with the intricities of the noscript
* section, delete the tag (from … to ). On
* average, the noscript tag is called from less than 1% of internet
* users.
*/–>

Боре минута пред полувремето израмни, а потоа Камада во 62-та на асистенција на Коло Муани донесе втор пресврт на мечот и втора предност за Ајнтрахт, а францускиот репрезентативец во 90-та минута даде и втор гол за да стави печат на победата и на пласманот на бундеслигашот.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK