април 20, 2024

Фудбалер го претепа главниот судија на натпреварот меѓу Гринејкри Иглс и Педстоу Хорнетс во Австралија. По завршување на натпреварот, еден од суспендираните фудбалери се симна на теренот и брутално го нападна судијата, кои се здоби со тешки телесни повреди, пренесоа тамошните медиуми.

На видеото јасно се гледа како фудбалерот со боксови го удира во лицето, а потоа продолжува да го удира на земја, додека присутните не го спречија и го смирија.

A referee in Australia has his Jaw broken by a spectator.

Violence against Referees is a world problem and it needs to be addressed by Stakeholders across the world.
Sending our support to the referee.

Video credit @Socrate90000750 pic.twitter.com/QCSqKjc3yQ

— Refsupportuk (@refsupportuk) April 29, 2023


The post (Видео) Фудбалер претепа судија на теренот appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK