април 20, 2024

Со победата над Турција од 30:27 Македонија обезбеди пласман на Европското првенство следната година во Германија. Селекторот Кире Лазаров не го криеше задоволството од триумфот и рече дека сега работите му станале појасни за тоа кого нема да викне во репрезентацијата во Германија.

„Победивме, но многу потешко од очекувањата. Во овој тим на Турција имаше двајца поквалитетни ракометари за разлика од првиот меч. Сепак, одлика на големите екипи е да се вратат после минус четири и да победат. Но, мислам дека овој натпревар у ми ги отвори очите. Некои работи нема да се толерираат, ќе мора да се менуваме многу во иднина, а јас че знам кого да повикам, или не, во репрезентацијата“, изјави селекторот Кире Лазаров по триумфот над Турција.

За потсетување, Гоце Георгиевски го одигра последниот натпревар во дресот на Македонија. Со капитенската лента на раката, реализираше од седум метри и го даде последниот гол на натпреварот за Македонија.

The post Сегеа знам кого нема да викнам во репрезентација, рече Лазаров по победата и пласманот на Европско appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK