април 20, 2024

Даниел Кајмакоски, повторно стана татко. Неговата сопруга го роди синот Стефан. Тој на Инстаграм стори објави фотографија од синот и напиша: Дами и господа ова е Стфена кралот.

Фотографија од бремената сопруга Кајмакоски објави пред овој месец.

Пејачот веќе го има синот Давид (6), со бившата сопруга Кристина Димитри. Кајмакоски живее во Белград со својата сопруга, Марина. Тој на почетокот на годината објави фотографии од венчавката.

Овојпат, Даниел непосредно пред Велигден, ја сподели веста со своите следбеници:

„Кога љубовта се претвора во живот, среќата добива едно име. Го чекаме нашето мало момче“, напиша пејачот покрај фотографијата од неговата бремена сопруга.

The post Даниел Кајмакоски доби втор син, се породи сопругата Марина appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK