септември 21, 2024

Бизарен пенал е виден на натпреварот меѓу Ал Хазм и Ал Фатех, во првенството на Саудиска Арабија. Со зборови не може да се опише глупавата рекација на дефанзивецот на гостите Фахад Ал Хабри.

Ал Хабри му подаде рака на голманот за да му честита за интервенцијата додека тој се уште ја држеше топката, тој неколку пати ја допре топката, а судијата покажа на белата точка.

Португалецот Тозе беше сигурен изведувач на пеналот во 14. минута и го постави конечниот резултат 2:0.

Водечкиот гол за Ал Хазм го постигна Бразилецот Бруно Виана во 4. минута.

Тренер на поразениот тим е поранешниот селектор на Хрватска Славен Билиќ.

Posiblemente sea el penalti más absurdo de la historia.

Ha ocurrido en el Al Hazem-Al Fateh de la Liga Saudí.

En el minuto 12, el central Fahad Al Harbi fue a chocar la mano a su portero Jacob Rinne, quien se disponía a sacar, pero tocó el balón.pic.twitter.com/UDAUgMIj18

— David Cejudo Alarcón (@dcejudooficial) December 7, 2023

The post (Видео) Бизарен пенал досуден во Саудиска Арабија appeared first on info.mk.