април 20, 2024

Италијанскиот фудбалски клуб Сасуоло го отпушти тренерот Алесио Диониси.

Во преостанатиот дел од сезоната тимот од клупата ќе го води тренерот на младинската екипа Емилијано Бигику.

Сасуоло забележа само една победа во последните 13 натпревари и беше поразен од Емполи (2:3) во Серија А во саботата.

Сасуоло е на 17. место во Серија А со 20 бодови, колку што имаат Верона и Каљари, кои ги заземаат 18. и 19. место.

The post Сасуоло го отпушти тренерот Диониси appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK