јули 25, 2024

Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) потврди дека ЕУРо 2024 е завршено за фудбалерот на Јувентус Филип Костиќ.

Филип Костиќ го повреди коленото на мечот со Англија, сериозноста на повредата е таква што нема да се опорави навреме за продолжението на турнирот.

„Магнетната резонанца покажа делумно оштетување на надворешниот медијален лигамент. Тој ќе остане во Германија уште два дена, а потоа ќе замине. Неговиот клуб е информиран“, изјави портпаролот на ФСС.

Овој тип на повреда бара двонеделно опоравување, па крилниот напаѓач по следниот натпревар ќе го напушти репрезентативниот камп.

Србија во второто коло, во Ц групата, во четврток од 15 часот ќе игра против Словенија.

The post ЕУРО 2024 заврши за Костиќ appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK