јули 25, 2024

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека околу 23.30 часот во с.Бардовци, скопско, настанал пожар во фабрика сопственост на А.А.(62).

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK