јули 25, 2024

Полицијата извести дека во полициската станица во Гевгелија било пријавено дека во понеделникот вечерта, на регионален пат 1109, обиколница Богданци, се случила сообраќајна несреќа меѓу возило „опел“, управувано од Б.Г. (62) од Богданци, и возило „мерцедес“, управувано од З.М. (36) од Скопје.

Во несреќата, со тешки повреди се здобил возачот Б.Г., а возачот З.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар во Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица од Гевгелија.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK