октомври 10, 2024

Фудбалската репрезентација на Македонија славеше во Рига против Летонија со 3:0 (1:0), во третото коло во Групата 4, во Ц-дивизијата во Лигата на нации.

Македонија во натпреварот против Летонија влезе како фаворит и таа улога играчите на Боби Милевски ја оправдаа на теренот.

Мрежата на Летонците прв ја погоди Атанасов во 35.минута, а конечниот резултат со деби голот во националниот тим го постави Ќамили во 70.минута. Фудбалерот на Сондерјиске на теренот влезе четири минути претходно.

pic.twitter.com/fHObFjbdAu

— goals (@StefanDaskalov5) October 10, 2024

pic.twitter.com/aI3gXFDY4L

— goals (@goals9961429696) October 10, 2024

Точка на натпреварот стави Елмас во 93.минута, играчот на Лајпциг од 16 метри ја закова топката во летонскиот гол. Играчот на Лајпциг го постигна 13. гол во националниот тим.

pic.twitter.com/PtUDNVdpNM

— Live stream @FCStreamTV (@IgnaciaSma39875) October 10, 2024

Пп три кола Македонија има седум бода и е прва на табелата. За три дена македонските фудбалери ќе гостуваат кај Ерменија.

The post (Видео) Македонија ја оствари целта, победи во Рига appeared first on info.mk.