март 29, 2023

Шизофренија е психичко пореметување кое се лечи во психијатриски болници, а не со членување во политички партии, вели Игор Југ во одговор на хигиеничарка од Кочани, која како што вели тој, не била ни минута во затвор, ама смета дека може да ги става партиотите во уста.

Не само што се заканува во приватни пораки на неистомислениците, сега на Славица Ангелова и засметаа и уставобранителите. На тоа одговори Игор Југ со статус:

УДАРНАТА ТУПАНИЦА НА МИЦКОВСКИ ВО АКЦИЈА, СЕГА И ПРЕЧАТ УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ

– Клептоманија исто така е психичко поремерување за кое е потребна стручна психијатриска помош, а не упикување у гз на партиски функционери, од најниските општински до највисоките партиски тела!!!

Особа која цела држава ја гледаше како краде шноли, особа со најниско можно образование и без основни морални вредности, амбициозна шизофреничарка и клептоманка сака да оцрни луѓе кои се осудени на децениски затворски казни заради одбрана на Уставот на Р. Македонија!!!

Вечита госпоѓице Ангелова, или шнолке, како што еден мој пријател милува да те ословува!!! Игор Југ, Јане Ченто и Никола Митровски Кољо се осудени на 42 години затвор!!! Така ли ве заглавивме вас “искрените патриоти” кои бевте исто така во Собрание, а не бевте осудени на ниту минута затвор!?!

Момчето означено на сликава беше психолог во едно кумановско училиште, а сега е воспитувач во кумановскиот интернат, тоа ли е екипа на Сашо Мијалков???

Мијалков никогаш не сум го сретнал во животот, а колку пари сум земал од него, толку влакна коса да ти останат на таа шуплива глава!!!

А вие од раководството на ВМРО-ДПМНЕ, освестете се каква багра сте примиле во партијата!!! Од нас добивате илјадници гласови, а од вакви психички и морални накази губите илјадници гласови.

Вакви ли некадарни створенија ќе не земаат во уста, а вие че молчите?

БАРДОВЦИ, ДЕМИР ХИСАР, НЕГОРЦИ, ПРИБЕРЕТЕ СИ ГИ ПАЦИЕНТИТЕ!!! – напиша на Фејсбук Игор Југ.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK