декември 3, 2023

Настаните во Собранието стануваат потензични но и покомични од минута во минута.

Мојсоска: Комитите од Али Експрес осум години се опозиција, филџан не фрлија во Собранието
Очекувам до јануари ВМРО ДПМНЕ да застанат зад мојата кандидатура – Вело Марковски, независен кандидат за претседател
ИМА ПРЕМНОГУ ЦИВИЛНИ ЖРТВИ – Емануел Макрон со остра порака до Бенјамин Нетанјаху
Ќелијата во која Јанкулоска ја издржувала затворската казна
Мастика заглавена во уредот за отчукување на картичката на Џафери, седницата не може да продолжи!

По хаосот кој го предизвикаа Апасиев и Крмов во пленарната сала, пратениците на Левица им предизвикаа нова главоболка на коалицијата СДС-ДПМНЕ.

На уредот на кој се регистрира картичката на претседателот нс Собранието, моменталноима заглавено мастика, која предизвикува проблеми и поради тоа седницата не може да започне.

Техничките служби работат на отстранување на проблемот.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK