декември 3, 2023

Левица не е ДПМНЕ па да биде влечена за уши низ Собрание од учките на ДУИ! – напиша на Фејсбук лидерот на Левица, Димитар Апасиев по денешните случувања во Собранието на Република Македонија.

СТРАШНО ОТКРИТИЕ ПОД ЏАМИЈАТА ВО ГАЗА! Израелската армија пронајде таен објект
Мециновиќ: Ќе ве победиме, ќе си лежите и сите ќе ве стреламе
Левица е тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ, ОПОЗИЦИЈА! Другите се колаборационисти!
Апасиев: Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и власта и оваа квислиншка опозиција!
(Видео) Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица пред Собранието!

– Ова ќе биде секојдневие ако било кој сатрап во иднина се осмели да фрли макар и еден амандман на народен пратеник од нашите редови.

А нашите редови, од ден на ден се се’ побројни. Се гледаме на избори, за да видиме кој искрено ја сака Македонија, а кој одработува за да тече коруптивниот бизнис со хидроцентралите.

НемаПредавање

НиЧекорНазад – напиша Апасиев на Фејсбук.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK