јуни 18, 2024

Комитите од Али Експрес осум години еден филџан не фрлија во Собрание, пишува на Фејсбук генералниот секретар на Левица, Јована Мојсоска, коментирајќи ги денешните настани во Собранието.

СТРАШНО ОТКРИТИЕ ПОД ЏАМИЈАТА ВО ГАЗА! Израелската армија пронајде таен објект
Мециновиќ: Ќе ве победиме, ќе си лежите и сите ќе ве стреламе
Левица е тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ, ОПОЗИЦИЈА! Другите се колаборационисти!
Апасиев: Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и власта и оваа квислиншка опозиција!
(Видео) Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица пред Собранието!

– За тие што не им е јасно…

Антимакедонското трио ДПМНЕ-ДУИ-СДС заеднички гласаа ПРОТИВ предлогот на Левица да се тргне точката за Деловникот од дневен ред. Со ваквото гласање, овие три аждаи го УКИНУВААТ ФИЛИБАСТЕРОТ и секоја опозиција во иднина ја сведува на ФАРСА!

Само двајца пратеници на Левица покажаа ПРКОС и достоинство. Осум години во опозиција, комитите од али експрес еден филџан не фрлија додека пред нивни очи и со НИВНО СОУЧЕСТВО се рушеше македонизмот.

Денес ДПМНЕ по не знам кој пат докажа дека е подеднаков учесник во разнебитувањето на македонската нација. Денес ДПМНЕ докажа дека ЛАЖЕН ПАТРИОТ Е ПООПАСЕН И ПОШТЕТЕН од отворен предавник.

И нема договор, ниту компромис со оние за кои Републиката е калкулација! – напиша Мојсоска на Фејсбук.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK