декември 3, 2023

Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов пред Собранието на Република Македонија, откако денеска СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ здружено ги изгласаа измените на Деловникот на Собранието со кој практично се убива парламентарната демократија.

Апасиев и Крмов истакнаа дека измените на Деловникот се катастрофални и дека истите ќе бидат изменети кога Левица ќе биде на Власт.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK