јуни 18, 2024

Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и оваа власт и оваа квислиншка опозиција, порача во денешното обраќање од собраниската говорница лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

СТРАШНО ОТКРИТИЕ ПОД ЏАМИЈАТА ВО ГАЗА! Израелската армија пронајде таен објект
Мециновиќ: Ќе ве победиме, ќе си лежите и сите ќе ве стреламе
Левица е тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ, ОПОЗИЦИЈА! Другите се колаборационисти!
Апасиев: Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и власта и оваа квислиншка опозиција!
(Видео) Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица пред Собранието!

– Ќе си поќутам јас за да оддадеме почит со едноминутно молчење на демократијата, да знаат граѓаните која е другата квислиншка партија, а кој е опозиција во ова Собрание. Едноминутно молчење за парламентарната демократија во ова Собрание, супер што ви го извадивме шверцерскиот нарав кој го имате, да си го извадите вистинското лице кое го имате.

Ова ќе го гледате секојдневно во следниот парламентарен состав, ве чека пекол во следниот парламентарен состав, а јас сега ќе си поќутам, со едноминутно молчење за демократијата, рече Апасиев на пленарната седница за измени на Деловникот за работа на Собранието.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK