јуни 18, 2024

Левица е тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ, опозиција, пишува во објава на Фејсбук уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, коментирајќи ги денешните настани во Собранието каде Крмов и Апасиев предизвикаа хаос во пленарната сала.

– Тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ.

СТРАШНО ОТКРИТИЕ ПОД ЏАМИЈАТА ВО ГАЗА! Израелската армија пронајде таен објект
Мециновиќ: Ќе ве победиме, ќе си лежите и сите ќе ве стреламе
Левица е тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ, ОПОЗИЦИЈА! Другите се колаборационисти!
Апасиев: Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и власта и оваа квислиншка опозиција!
(Видео) Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица пред Собранието!

Опозиција.

Во моментов, колку и да не се согласувам со идеологијата на левицата, очигледно е дека само оваа опција е вистинска парламентарна опозиција. Другото – ВМРО-ДПМНЕ и нивната коалиција не се ништо повеќе од соработници, колаобраицонисти на власта на СДС-ДУИ.

И што е најстрашно, денес се гласа за носење на нов Деловник за работа на Собранието со кој СИТЕ ЗАКОНИ ќе се носат како што досега се носеа со „Европско знаменце“. Или во превод – денес се воведува ДИКТАТУРА, во која пратеник ќе биде безгласна буква, а опозиција нема да постои. И ВМРО-ДПМНЕ тоа го гласа заедно со ДУИ-СДС.

Срамота.

Честитки за дечките од Левица. Штета што ДПМНЕ не го направија ова. – напиша Митовски на Фејсбук.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK