јуни 18, 2024

Изминатиов период главна тема во медиумите е пејачката и автор Данијела Мартиновиќ која беше во врска со колегата Петар Граша повеќе од две децении, по што основаше семејство со Хана Хуљиќ а сега и таа успеа да ја најде својата сродна душа.

Даниела во една прилика откри дека за неа најболна тема е мајчинството. Таа откри дека имала голема желба да се реализира како мајка, а своевремено дала и интимна исповед на тема борба за потомство која потресе многу жени.

Данијела Мартиновиќ во една прилика објасни како се справува со тоа што не успеа да се оствари во улога на мајка.
– Мајчинството за мене е прилично тешка и лична тема, а од друга страна, со оглед на тоа што сум пејачка, е многу јавна. Понекогаш таквите наслови за моето неостварено мајчинство звучат и изгледаат толку едноставни, неточни. Затоа, во ранливи моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на мојата мрвица. Знаете, оние долги ноќи кога се чувствувате како да немаат почеток и крај, чувството дека засекогаш ќе останете заглавен во јазот на времето. Сакав да и кажам се од прво лице еднина – изјавила Данијела за Јутарњи пред неколку години, пренесува „Story.hr“.

-Детето е моја голема желба, тоа никогаш не сум го криела, но поради некоја причина се уште не се случило. Не се откажав од тоа да бидам мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна и ако тоа никогаш не се случи, изјави своевремено поранешната партнерка на Петар Грашо, пренесува споменатиот медиум.
За разделбата од Грашо со кој беше во врска повеќе од две децении таа рече:

– Многу необично искуство, учам да летам. „Слобода“ е збор што многу ми се допаѓа и е повеќедимензионален. Мислам дека најважно е тоа чувство на слобода во нас самите. Се стремев кон таа слобода во мене, што значи да бидам вистински верна на себе во сè – рече Даниела и го цитираше својот колега – Како што би рекол Џибони, „Сега можам да најдам нешто убаво во сè и да кажам „животе, имај добар ден““ Кога се свртев преку моето рамо и погледнав во моето минато, едно од најтешките искуства ми донесе такви спектакуларни нови работи што навистина не се осмелив да ги замислам ниту сум сонувала за нив истакна пејачката а оваа изјава се чини како сосема точна со оглед на тоа што Данијела е повторно среќна и заљубена.
Пејачката моментално е во емотивна врска со Јосип Плавиќ, криминален инспектор кој го запознала пред една година кога пејачката преку Интернет поднела пријава за кражба на идентитет.

– Случајот брзо беше решен, а потоа почна да се развива нашата приказна. Се започна со непланиран телефонски повик, кој очигледно мораше да се случи. Кога се запознавме, поминавме многу време разговарајќи и полека почнавме да забележуваме дека споделуваме исти вредности, погледи за животот и светот околу нас, дури и некои соништа – изјави неодамна таа за хрватска Глорија.
-Постојат институции и правила, но секогаш постои личност, онаа, која ќе ни подаде рака и поради која животот ќе ни оди во сосема друга насока. Навистина сум среќна, нема што да се додаде или одземе од тоа – открила таа за далматинскиот портал.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK