јуни 18, 2024

Фудбалските репрезентативци на Романија во вторникот го одработија првиот тренинг во Германија пред почетокот на Европското првенство.

На Европското првенство Романија ќе ги одмери силите во групата Е со Украина, Словачка и Белгија.

Првиот натпревар ќе го одиграат на 17 јуни против Украина, а потоа ќе следи мечот со Белгија на 21 јуни и на крајот на 26 јуни против Словачка.

За своја баз во Германија, Романците го одбраа Вирцбург, каде што го имаа првиот тренинг.

И тоа пред 5.000 свои навивачи.

The post Романците тренираа пред 5.000 навивачи appeared first on info.mk.

Следете не, не има насекаде

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK
mk_MK